2008. március 9., vasárnap

Házi edzőmeccsek

Az elmúlt hetekben három olyan nagypályás edzőmeccsre is sor került, amelyben az U12-es csapat valamely más SZTK-s korosztály együttesével mérkőzött meg: kétszer az U11-esekkel, egyszer pedig az U13-as gárdával találkoztunk. Nos, bár a fociban bármi megtörténhet, abban azért okkal reménykedhettünk: fél évnyi, javarészt idősebbekkel vívott nagypályás bajnoksággal a hátunk mögött sikerült annyi tapasztalatot felhalmozni, hogy a kicsiket stabilan le tudjuk győzni. Ez végül be is igazolódott, mindkét találkozón nagyarányú győzelem született: a február 19-i meccset 6:1-re, míg a március 6-án sorra kerülőt 8:0 arányban sikerült hozni. Hasonló sikerre a bajnokságukban kiválóan szereplő U13-asok ellen értelemszerűen nem lehetett számítani, sőt egy súlyos zakó is kétségkívül benne volt a pakliban. Ehhez képest a március 2-i, kora reggeli meccset nagy elszántsággal kezdte a csapat, jól védekeztünk, sokat futottunk a középpályán, s még támadásra is futotta. Aztán amikor bekaptunk egy gólt, félő volt, hogy beindul az U13-as henger, de nem ez történt: szervezetten, jól, helyenként kifejezetten ötletesen játszottunk, a lelkesedés, a küzdeni akarás tovább tartott, sőt még az első félidőben sikerült is kiegyenlíteni! A bal szélen Barnabás kapott labdát a középpályán, átjátszott egy védőt, majd gyönyörűen tálalt a támadást középen kísérő, a leshatáron helyezkedő Kevin elé, aki pár lépés után, körülbelül 14 méterről Misi mellett a léc alá bombázott. Az egyenlítés némiképp elbizonytalanította az ellenfelet, így az első játékrészben már nem tudták növelni az előnyt. A második félidőben azonban ismét megnyomták a támadásokat, és sikerült két újabb gólt elérniük, ám Dimosz révén a mi csapatunk is eredményes volt. A 2:3-as végeredmény mindenképpen dicséretes teljesítmény volt, messze meghaladta az előzetes várakozásokat, s bizakodásra adhat okot a tavaszi szezon előtt.